Strona 1 z 1

Czy można użyć czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 14:46
autor: tomaszkowal
Dzień dobry, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu się nie sprawdzał. Nabyłem więc drugi kocioł elektryczny. Teraz już nie ma problemu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie zweryfikować czy piec funkcjonuje poprawnie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

: 06 cze 2016, 15:08
autor: adamniczyj
Cześć, odpowiedź na twoje pytanie odnajdziesz na tej stronie: czujniki alarmowe . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć rozmaitego typu czujki. Najbardziej spotykane to te, które sygnalizują włamanie do domu. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:

Czy jest sposób, aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

: 11 sty 2017, 10:54
autor: lukaszgos
Cześć. Na dzień dzisiejszy systemy Satel mają bardzo wiele możliwości. Natomiast przeszkodą może okazać się twoja instalacja alarmowa w domu. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, w których montaż alarmów nie został do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu jest dobry schemat montażu alarmu: odnośnik, który obrazuje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.