Szukam firmy, która projektuje kabiny prysznicowe na wymiar


marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Szukam firmy, która projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, potrzebuje sprawdzonego fachowca, który zajmuje się robieniem kabin prysznicowych na konkretny wymiar. Posiadam do wykonania dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na fachowców z Mazowsza.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Potrzebuję fachowca, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele wieków temu zauważono, że grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i znalezionymi przez współczesnego człowieka są małe kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do przyozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć szklarze z Egiptu. To oni też, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego jakie znamy współcześnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Witaj, czy widziałeś ofertę tej firmy ze stolicy promocja na produkty - mają bardzo interesujące pracę Obrazek Z tego co widziałem na ich witrynie www to właśnie posiadają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Potrzebuję wykonawcy, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie sądziłem iż są tego rodzaju rozwiązania. Właśnie buduję dom i zastanawiałem się jak zrobić łazienkę na poddaszu. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Poważne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości